Po co jest powłoka ceramiczna?

Zadbaj o wnętrze samochodu - SpaCar

Ceramiczna Ochrona Lakieru - słów kilka...

Powłoki ceramiczne wykorzystywane są głownie do zabezpieczenia powierzchni samochodów.

Po co to robimy? Ceramiczna ochrona, to trwałe związanie aplikowanego środka z powierzchnią samochodu. W związku z czym powstaje nano powłoka, czyli dodatkowa warstwa, która ma znacznie większe właściwości niż zabezpieczana powierzchnia. Chodzi tu głównie o: twardość, połysk oraz hydrofobowość.

Jak wygląda aplikacja powłoki? Aplikacja poprzedzona jest najpierw dokładnym przygotowaniem lakieru. Czas tego procesu jest uzależniony od kondycji lakieru, jakości oraz tego, jakich Klient oczekuje finalnych efektów.

Do jakiego lakieru można stosować ceramiczne zabezpieczenie lakieru?

Do każdego. Do samochodu nowego – prosto z salonu, jak i używanego. Nieważne, czy masz matowy, satynowy, czy lakier z połyskiem. W każdym przypadku powłoka chroni lakier pojazdu, zachowując jego piękno na długi czas (lata – jeśli będziesz o nią odpowiednio dbał).

Co zyskuje dzięki zastosowaniu powłoki ceramicznej? W swojej pracy wykorzystujemy produkty firmy Fireball, które są odporne na mikro zarysowania mechaniczne. Nadają właściwości samooczyszczania i hydrofobowe, powodując przy tym wyczuwalną gładkość zabezpieczanej powierzchni. Wydobywają głęboki połysk oraz chronią przed promieniami UV, chemikaliami, a także przed warunkami atmosferycznymi.

Czy można powłokę ceramiczną nałożyć samemu? Bez specjalistycznej wiedzy i odpowiednich kosmetyków oraz umiejętności możesz to nałożyć, ale niepoprawne nałożona powłoka, może uszkodzić lakier lub w ogóle nie nadać żadnej ochronnej warstwy. Powłoka ceramiczna to inwestycja, która nadaje nie tylko wygląd pojazdu, ale podnosi jego wartość w przypadku sprzedaży i ułatwia bieżącą pielęgnację.
Podsumowując – możesz zrobić to samemu i poczuć się jak „detailingowiec”, a możesz to też zlecić nam i cieszyć się powłoką przez kilka lat. Oprócz tego najbardziej zaawansowane technologie, jakimi są powłoki ceramiczne – Dok Do oraz Butterfly – których trwałość możesz sprawdzić w naszej zakładce – ceramiczna ochrona lakieru, dostępne są tylko i wyłącznie w akredytowanych studiach detailingowych. Dodatkowym atutem powłok ceramicznych jest to, że chronią przed tworzeniem się na powierzchni „water spotów” , czyli nieestetycznego osadu – kamiennego, który powstaje w procesie odparowania wody.

Jak zadbać o tapicerkę skórzaną?

Zadbaj o wnętrze samochodu - SpaCar

Tapicerka skórzana - mity i fakty

Na samym początku musimy przełamać stereotyp, który mówi o tym, że meble skórzane, w tym tapicerkę powinno się zabezpieczyć dopiero po kilku miesiącach ich użytkowania.

Co w takim razie powinniśmy zrobić? Powierzchnię tapicerki skórzanej należy zaimpregnować już od samego początku. Dzięki temu zabrudzenia, które będą gromadzić się na jej powierzchni, napotkają barierę chroniącą. Dlatego tak ważna jest dbałość o tapicerkę skórzaną i stosowanie działań profilaktycznych.

W naszej firmie SpaCar stosujemy kosmetyki firmy OTTIMO , które charakteryzują się doskonałymi właściwościami czyszczącymi oraz zabezpieczającymi. Ich głównym atutem jest fakt, że nie naruszają wierzchniej powłoki chroniącej skórę. Usuwają tylko i wyłącznie zabrudzenia. Dodatkowo należy wspomnieć, że nie zmieniają one połysku tapicerki.

Jaki produkt najlepiej jest zastosować?

OTTIMO HYDROGUARD – są to preparaty, których zadaniem jest spowolnienie procesu starzenia się tapicerki skórzanej . Jest to skoncentrowany preparat o kremowej konsystencji, który został opracowany na bazie wody i jest przeznaczony do skór samochodowych.

Dodatkowo zabezpiecza naszą tapicerkę przed plamami pochodzenia wodnego, alkoholowego oraz tłuszczowego. Technologia HYDROGUARD skutecznie hamuje proces starzenia się powłoki skór samochodowych. Wzbogacony jest również o dodatki lanoliny oraz wosku pszczelego. Zawiera filtr UV, który spowalnia proces płowienia koloru skóry.

W przypadku nowych samochodów należy zabezpieczyć tapicerkę skórzaną od razu, jeśli chcemy uniknąć zabrudzeń i przebarwień.

Jak zadbać o lakier samochodu?

Zadbaj o wnętrze samochodu - SpaCar

Chcesz, by Twój samochód miał znów nieskazitelnie ładną i błyszczącą karoserię?

Do przeprowadzenia procesu – polerowania lakieru będziesz potrzebował maszynę polerską oraz pastę.

Chcąc wykonać korektę lakieru samochodowego zaczynamy od kilku ważnych kroków:

 • Likwidujemy wierzchnią warstwę lakieru, które jest porysowana i utleniona.
 • Pozostałą powłokę lakieru doprowadzamy do gładkości oraz połysku.
 • W przypadku lakierów wielowarstwowych nie usuwamy całkowicie zewnętrznej warstwy, ponieważ pełni ona funkcję ochronną.

Chcesz wiedzieć jak samodzielnie przeprowadzić renowację lakieru samochodowego Postaramy Ci się wskazać ważne etapy i jak postępować z lakierem, by go bardziej nie porysować?

Do korekty lakieru potrzebować będziesz maszyny polerskiej. Do wyboru masz:

 • Maszynę rotacyjną z regulacją obrotów – jeśli chcesz używać jej częściej, to zaopatrz się w maszynę, która utrzymuje odpowiedni poziom obrotów bez względu na nacisk. W przeciwnym wypadku nacisk może powodować zwolnienie pracy maszyny oraz jej przegrzewanie się – taki typ kupujemy tylko wtedy, gdy z maszyną będziemy pracować stosunkowo rzadko.
 • Maszynę mimośrodową z ruchem mimośrodowym wymuszonym – jest ona wolniejsza, ale zdecydowanie bardziej bezpieczna.

Oprócz tego zaopatrz się w odpowiednie pady polerskie i zwróć uwagę na twardość i ich chropowatość, ponieważ jedne wykorzystujemy do korekty lakieru, a drugie z kolei do wykańczania procesu renowacji lakieru.

Korekta lakieru we własnym zakresie (w domu, w garażu, na podwórku itp.)

Najpierw skorzystaj z myjni samoobsługowej lub umyj dokładnie samochód w miejscu, które jest do tego przystosowane. Następnie skorzystaj z glinki, której zadaniem jest pocieranie zmoczonego lakieru.

UWAGA! – Osłoń części, których nie chcesz pobrudzić.

Polerowanie lakieru – jak to zrobić, aby nie pogorszyć stanu naszego samochodu?

 • Na pad należy nanieść bardzo małą ilość pasty polerskiej, dzięki czemu nie będzie miała ona możliwości wniknięcia pomiędzy części blacharskie,
 • Poleruj element po elemencie, ale zwracaj uwagę na temperaturę danego miejsca (temperaturę możesz sprawdzić ręką poprzez dotyk),
 • Pamiętaj o wykończeniu każdego elementu – do kilkudziesięciu minut może to potrwać,
 • Sprawdź obecność hologramów, czyli popatrz na lakier pod różnymi kątami, korzystając z lampy warsztatowej lub innej podobnej,
 • Korektę lakieru należy wykonywać na niskich obrotach,
 • Pamiętaj, że jeden pad to jedna pasta polerska. Nie mieszaj ich!

Co zrobić z wypolerowaną powierzchnią?

Do wykończenia procesu korekty lakieru wykorzystać musisz pastę nabłyszczającą, która oprócz wygładzenia lakieru, zniweluje hologramy. Na tym etapie można wykorzystać polerkę mimośrodową.

Co zrobić z wypolerowaną powierzchnią?

 • Pamiętaj, aby pad był miękki, wykończeniowy,
 • Wybierz pastę z serii „finish”,
 • Zmniejsz nacisk, ale podwyższ obroty maszyny polerującej,
 • Jeśli masz jakieś pozostałości po paście, to usuń je zmywaczem,
 • Jeśli na lakierze nadal występują jakiekolwiek niedoskonałości, to kontynuuj pracę do uzyskania zadowalającego efektu.

Na koniec musisz zabezpieczyć polerowaną powierzchnię. Jak to zrobić?

 • Na koniec musisz zabezpieczyć polerowaną powierzchnię. Jak to zrobić?
 • Do uzyskania jeszcze lepszego efektu, możesz zastosować kombinację różnych środków,
 • Preparaty z zakresu chemii ochronno-upiększającej nakładaj bardzo cieniutko. Możesz tutaj wykorzystać aplikator w postaci gąbki.

Skończyłeś! Dzięki temu sam przeprowadziłeś proces renowacji lakieru. Jesteś zadowolony? Mamy nadzieję, że nasze wskazówki Wam pomogły uzyskać zadowalające efekty.

Korekta lakieru, proces renowacji

korekta lakieru - usuwanie rys na lakierze samochodu renowacja lakieru w samochodzie korekta lakieru - proces renowacji samodzielna korekta lakieru w aucie proces renowacji zniszczonego lakieru korekta lakieru w samochodzie korekta lakieru w samochodzie korekta lakieru w samochodzie

Jak zadbać o wnętrze samochodu?

Zadbaj o wnętrze samochodu - SpaCar

Wnętrze samochodu wymaga szczególnej troski i uwagi

Chcesz, aby Twój pojazd był czysty na zewnątrz i pachnący w środku ? Chcesz go posprzątać sam?

Przedstawimy Ci kilka istotnych kroków, które możesz wykonać, aby wnętrze twojego samochodu wyglądało „jak nowe” .

W pierwszej kolejności sprawdź, jaki rodzaj tapicerki posiadasz – welurową czy skórzaną , ponieważ środki kosmetyczne do każdego rodzaju tapicerki są inne. Czyszczenie kabiny możesz rozpocząć od odkurzenia, używając odkurzacza piorącego lub rozcieńczonego środka APC, bądź preparatu do prania. Tapicerki nie czyścimy gąbką! Do tego celu możesz wykorzystać ściereczkę z mikrofibry . Natomiast, jeśli posiadasz w swoim samochodzie tapicerkę skórzaną , to powinieneś zastosować odpowiedni preparat i ruchami kolistymi go rozprowadzić. Możesz do tego wykorzystać szczotkę z miękkim włosiem, co zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom tapicerki.

Następnie powinieneś wyczyścić szyby swojego samochodu. Płyn do szyb najlepiej nanieść na gąbkę, tak aby nie spryskać plastików. Plastiki czyścimy, używając rozcieńczonego APC i preparatu ochronnego. Jeśli zabrudzenia są na tyle uciążliwe, że nie schodzą, to użyj benzyny ekstrakcyjnej, a ewentualne zarysowania usuń za pomocą pasty lekkościernej.

Deskę rozdzielczą również czyścimy za pomocą szmatki z mikrofibry i niewielkiej ilości środka APC rozcieńczonego w ciepłej wodzie. Po wykonaniu tej czynności kokpit możesz zabezpieczyć za pomocą środka do konserwacji tworzyw .

Jeśli w Twoim samochodzie znajdują się elementy dekoracyjne wykonane z drewna lub aluminium, to je delikatnie należy wypolerować pastą lekkościerną, nanosząc ją palcem lub ściereczką. Następnie możesz je nawoskować woskiem, który wykorzystujesz do karoserii. W przypadku ekranów dotykowych użyj środka, który jest specjalnie przeznaczony do tego celu, rozprowadzając go delikatnymi ruchami mikrofibry.

Po zadbaniu o wnętrze swojego samochodu, pamiętaj żeby co kilka dni przecierać elementy powierzchniowe, tak aby pozbyć się zbędnego kurzu. Do tego celu możesz użyć domowych chusteczek, a do brudów w nawiewach możesz wykorzystać sprężone powietrze lub odpowiednią końcówką odkurzacza.

Masz problemy z tapicerką skórzaną? Ona wbrew pozorom wymaga więcej uwagi niż tapicerka materiałowa. Sprawdź naszą ofertę związaną z renowacją i naprawą tapicerki skórzanej!

Czyszczenie wnętrza samochodu

odkurzanie tapicerki w samochodzie odkurzanie progów w samochodzie odkurzanie progów w samochodzie mycie szyb w samochodzie czyszyczenia nawiewów w samochodzie posprzątane wnętrze samochodu

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń