(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-K4DDF3D');

Folie Ochronne PPF i Powłoki Ceramiczne

Folie ochronne i powłoki ceramiczne TG

Folia ochronna czy powłoka ceramiczna?

Chcesz zabezpieczyć swój lakier, ale kompletnie nie wiesz na co zwrócić uwagę? Nie wiesz jaka folia lub powłoka będzie odpowiednio dla Twojego samochodu? Na te i wiele innych pytań postaramy się właśnie odpowiedzieć. Po pierwsze folia i ceramika, to zupełnie dwie różne rzeczy, których nie da się ze sobą porównać. Każda z nich spełnia inne zadania i ma zupełnie inne przeznaczenie.

Folie ochronne PPF

Folie mają za zadanie zabezpieczyć te elementy auta, która są najbardziej narażone na uszkodzenia podczas codziennej jazdy. Chronią między innymi przed: kamieniami, solą, czy piaskiem. Mają właściwości samoregeneracyjne, co oznacza w praktyce, że niewielkie jej uszkodzenia nie powodują jej zniszczenia. Pod wpływem promieni słonecznych lub ciepła z silnika są w stanie same się  zregenerować. Folie PPF odporne są na wszelkie pęknięcia, odbarwienia, jak i też plamy. Oprócz tego nie mają żadnego negatywnego wpływu na wygląd samochodu. Folia po prostu chroni lakier pojazdu. W każdej chwili bez żadnego problemu można ją ściągnąć, nie uszkadzając warstwy wierzchniej. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto przeznaczyć budżet na aplikację folii ochronnej, to naszym zdaniem tak. Dzięki nim możesz zabezpieczyć elementy samochodu, takie jak:

  • Zderzak,
  • Reflektory,
  • Miejsce pod klamkami,
  • Lusterka,
  • Błotniki,
  • Maskę,
  • Próg załadunkowy tylnego zderzaka.

Folie do ochrony lakieru tworzone są z wykorzystaniem poliuretanu. Jest to jedyny materiał z właściwościami amortyzującymi, których zadaniem jest absorbcja uszkodzeń, wynikających z uderzenia żwiru drogowego.

Powłoki ceramiczne

Powłoki ceramiczne po aplikacji tworzą gładką mikrowarstwę na lakierze samochodu. Po ich nałożeniu, pielęgnacja samochodu staje się jeszcze prostsza. Zadaniem powłok jest ograniczenie utrzymywania się brudu, piasku i innych zanieczyszczeń na pojeździe. Bardzo często w praktyce stosuje się powłoki ceramiczne Fireball, które cechują się twardością, połyskiem oraz hydrofobowością. Wszystko zależy od klienta na jaką powłokę się zdecyduje. Charakteryzują się one wspomnianymi właśnie cechami. Im droższa powłoka, tym dłuższy efekt ochrony. Dzięki zastosowaniu powłok na samochód zyskujemy połysk i ochronę przed chemikaliami, zanieczyszczeniami, jak i detergentami. Oprócz tego lakier jest również chroniony przed promieniami UV, więc zapobiegamy oksydacji lakieru.

Podsumowując, folie ochronne skutecznie chronią lakier przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Z ich wykorzystaniem, zabezpieczamy poszczególne elementy samochodu. Natomiast w przypadku powłok ceramicznych zyskujemy ochronną warstwę i łatwiejszą pielęgnację. Poza tym nadajemy wysoki połysk oraz blask lakieru.