JAK ZADBAĆ O TAPICERKĘ SKÓRZANĄ?

Tapicerka skórzana - jak o nią dbać

TAPICERKA SKÓRZANA - MITY I FAKTY

Na samym początku musimy przełamać stereotyp, który mówi o tym, że meble skórzane, w tym tapicerkę powinno się zabezpieczyć dopiero po kilku miesiącach ich użytkowania.

Co w takim razie powinniśmy zrobić? Powierzchnię tapicerki skórzanej należy zaimpregnować już od samego początku. Dzięki temu zabrudzenia, które będą gromadzić się na jej powierzchni, napotkają barierę chroniącą. Dlatego tak ważna jest dbałość o tapicerkę skórzaną i stosowanie działań profilaktycznych.

W naszej firmie SpaCar stosujemy kosmetyki firmy OTTIMO , które charakteryzują się doskonałymi właściwościami czyszczącymi oraz zabezpieczającymi. Ich głównym atutem jest fakt, że nie naruszają wierzchniej powłoki chroniącej skórę. Usuwają tylko i wyłącznie zabrudzenia. Dodatkowo należy wspomnieć, że nie zmieniają one połysku tapicerki.

Jaki produkt najlepiej jest zastosować?

OTTIMO HYDROGUARD – są to preparaty, których zadaniem jest spowolnienie procesu starzenia się tapicerki skórzanej . Jest to skoncentrowany preparat o kremowej konsystencji, który został opracowany na bazie wody i jest przeznaczony do skór samochodowych.

Dodatkowo zabezpiecza naszą tapicerkę przed plamami pochodzenia wodnego, alkoholowego oraz tłuszczowego. Technologia HYDROGUARD skutecznie hamuje proces starzenia się powłoki skór samochodowych. Wzbogacony jest również o dodatki lanoliny oraz wosku pszczelego. Zawiera filtr UV, który spowalnia proces płowienia koloru skóry.

W przypadku nowych samochodów należy zabezpieczyć tapicerkę skórzaną od razu, jeśli chcemy uniknąć zabrudzeń i przebarwień.