JAK ZADBAĆ O WNĘTRZE SAMOCHODU?

Czyszczenie wnętrza w samochodzie

WNĘTRZE SAMOCHODU WYMAGA SZCZEGÓLNEJ TROSKI I UWAGI

Chcesz, aby Twój pojazd był czysty na zewnątrz i pachnący w środku ? Chcesz go posprzątać sam?

Przedstawimy Ci kilka istotnych kroków, które możesz wykonać, aby wnętrze twojego samochodu wyglądało „jak nowe” .

W pierwszej kolejności sprawdź, jaki rodzaj tapicerki posiadasz – welurową czy skórzaną , ponieważ środki kosmetyczne do każdego rodzaju tapicerki są inne. Czyszczenie kabiny możesz rozpocząć od odkurzenia, używając odkurzacza piorącego lub rozcieńczonego środka APC, bądź preparatu do prania. Tapicerki nie czyścimy gąbką! Do tego celu możesz wykorzystać ściereczkę z mikrofibry . Natomiast, jeśli posiadasz w swoim samochodzie tapicerkę skórzaną , to powinieneś zastosować odpowiedni preparat i ruchami kolistymi go rozprowadzić. Możesz do tego wykorzystać szczotkę z miękkim włosiem, co zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom tapicerki.

Następnie powinieneś wyczyścić szyby swojego samochodu. Płyn do szyb najlepiej nanieść na gąbkę, tak aby nie spryskać plastików. Plastiki czyścimy, używając rozcieńczonego APC i preparatu ochronnego. Jeśli zabrudzenia są na tyle uciążliwe, że nie schodzą, to użyj benzyny ekstrakcyjnej, a ewentualne zarysowania usuń za pomocą pasty lekkościernej.

Deskę rozdzielczą również czyścimy za pomocą szmatki z mikrofibry i niewielkiej ilości środka APC rozcieńczonego w ciepłej wodzie. Po wykonaniu tej czynności kokpit możesz zabezpieczyć za pomocą środka do konserwacji tworzyw .

Jeśli w Twoim samochodzie znajdują się elementy dekoracyjne wykonane z drewna lub aluminium, to je delikatnie należy wypolerować pastą lekkościerną, nanosząc ją palcem lub ściereczką. Następnie możesz je nawoskować woskiem, który wykorzystujesz do karoserii. W przypadku ekranów dotykowych użyj środka, który jest specjalnie przeznaczony do tego celu, rozprowadzając go delikatnymi ruchami mikrofibry.

Po zadbaniu o wnętrze swojego samochodu, pamiętaj żeby co kilka dni przecierać elementy powierzchniowe, tak aby pozbyć się zbędnego kurzu. Do tego celu możesz użyć domowych chusteczek, a do brudów w nawiewach możesz wykorzystać sprężone powietrze lub odpowiednią końcówką odkurzacza.

Masz problemy z tapicerką skórzaną? Ona wbrew pozorom wymaga więcej uwagi niż tapicerka materiałowa. Sprawdź naszą ofertę związaną z renowacją i naprawą tapicerki skórzanej!