PO CO JEST POWŁOKA CERAMICZNA?

Powłoki ceramiczne Fireball

CERAMICZNA OCHRONA LAKIERU - SŁÓW KILKA...

Powłoki ceramiczne wykorzystywane są głownie do zabezpieczenia powierzchni samochodów.

Po co to robimy? Ceramiczna ochrona, to trwałe związanie aplikowanego środka z powierzchnią samochodu. W związku z czym powstaje nano powłoka, czyli dodatkowa warstwa, która ma znacznie większe właściwości niż zabezpieczana powierzchnia. Chodzi tu głównie o: twardość, połysk oraz hydrofobowość.

Jak wygląda aplikacja powłoki? Aplikacja poprzedzona jest najpierw dokładnym przygotowaniem lakieru. Czas tego procesu jest uzależniony od kondycji lakieru, jakości oraz tego, jakich Klient oczekuje finalnych efektów.

Do jakiego lakieru można stosować ceramiczne zabezpieczenie lakieru?

Do każdego. Do samochodu nowego – prosto z salonu, jak i używanego. Nieważne, czy masz matowy, satynowy, czy lakier z połyskiem. W każdym przypadku powłoka chroni lakier pojazdu, zachowując jego piękno na długi czas (lata – jeśli będziesz o nią odpowiednio dbał).

Co zyskuje dzięki zastosowaniu powłoki ceramicznej? W swojej pracy wykorzystujemy produkty firmy Fireball, które są odporne na mikro zarysowania mechaniczne. Nadają właściwości samooczyszczania i hydrofobowe, powodując przy tym wyczuwalną gładkość zabezpieczanej powierzchni. Wydobywają głęboki połysk oraz chronią przed promieniami UV, chemikaliami, a także przed warunkami atmosferycznymi.

Czy można powłokę ceramiczną nałożyć samemu? Bez specjalistycznej wiedzy i odpowiednich kosmetyków oraz umiejętności możesz to nałożyć, ale niepoprawne nałożona powłoka, może uszkodzić lakier lub w ogóle nie nadać żadnej ochronnej warstwy. Powłoka ceramiczna to inwestycja, która nadaje nie tylko wygląd pojazdu, ale podnosi jego wartość w przypadku sprzedaży i ułatwia bieżącą pielęgnację. Podsumowując – możesz zrobić to samemu i poczuć się jak „detailingowiec”, a możesz to też zlecić nam i cieszyć się powłoką przez kilka lat. Oprócz tego najbardziej zaawansowane technologie, jakimi są powłoki ceramiczne – Dok Do oraz Butterfly – których trwałość możesz sprawdzić w naszej zakładce – ceramiczna ochrona lakieru, dostępne są tylko i wyłącznie w akredytowanych studiach detailingowych. Dodatkowym atutem powłok ceramicznych jest to, że chronią przed tworzeniem się na powierzchni „water spotów” , czyli nieestetycznego osadu – kamiennego, który powstaje w procesie odparowania wody.